sprzątanie
Porządek w domu

Zaskakujące miejsca, o których zapominamy podczas sprzątania domu

Nie ma nic bardziej relaksującego niż powrót do domu w domu po ciężkim dniu w pracy. Utrzymanie domu w czystości to sztuka sama w sobie. Nawet jeśli jesteś bardzo ostrożny i starannie czyścisz każdy zakamarek domu, może być kilka zakątków, w których może znajdować się świat kurzu i brudu. Dla wszystkich tych, którzy mają obsesję na punkcie sprzątania domu, oto lista ważnych rzeczy i miejsc, o których łatwo zapominamy podczas sprzątania domu.

1. Listwy na ścianach

Listwa ścienna jest jednym z typowych miejsc, o których zapominasz sprzątać w domu.

Dla niewtajemniczonych w podstawach sprzątania w domu listwa przypodłogowa to podwyższona powierzchnia wokół ściany, która znajduje się blisko podłogi. Ponieważ tworzy wgłębienia, kurz łatwo gromadzi się w tych obszarach i łatwo jest pominąć czyszczenie tego kawałka, szczególnie jeśli sprzątasz odkurzaczem. Pamiętaj, aby wyczyścić je za pomocą miotełki do piór lub zetrzeć ściereczką, aby usunąć cały kurz z tych zwodniczych pułapek.

2. Pod i za sofami, łóżkami i lodówkami

Jednym z najczęstszych miejsc, o których zapominasz sprzątać w domu, jest obszar za i pod ciężkimi meblami, w tym łóżkami, sofami i lodówkami. Pamiętaj, aby robić to co najmniej raz w tygodniu, aby uniknąć tworzenia się kulek kurzu na tych powierzchniach. Jest to szczególnie problematyczne dla osób cierpiących na alergie na kurz, dlatego dodaj je do swojej listy miejsc do czyszczenia w domu.

Zobacz też:  Czyszczenie dachówki – jak to zrobić?

3. Czyść poduszki, zasłony i tapicerkę

Odkurz zasłony i sofy i zmień poszewki na poduszki, aby uniknąć osadzania się kurzu w domu. Zdajemy sobie sprawę z konieczności zmiany poszewek i prześcieradeł w sypialni, ale co z poduszkami i tapicerką na sofach? Poszewki na poduszki należy regularnie czyścić, a tapicerkę należy odkurzać przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli chodzi o czyszczenie tkanin w domu, jedną z rzeczy, o których zapominasz czyścić w domu, są zasłony.

4. Zdalne sterowanie i klawiatury

Utrzymuj elektroniczne gadżety w czystości, wycierając je przed użyciem.
Jest to obecnie dobrze znany fakt, że przechowujemy kolonie bakterii na wyciągnięcie ręki dzięki komputerom i telefonom przez większą część dnia. Aby uniknąć sytuacji, w której klawiatury i piloty stały się wylęgarnią chorób, należy je czyścić codziennie przed użyciem. Możesz użyć środków dezynfekujących i mieć super czyste powierzchnie.

5. Sprzęt kuchenny, taki jak kuchenki mikrofalowe, tostery, ekspresy do kawy i zmywarki do naczyń

Nie przegap tego rodzaju sprzętu kuchennego podczas sprzątania.
Podczas gdy możemy skrupulatnie zetrzeć wszystkie blaty w kuchni i upewnić się, że płyta błyszczy się pod koniec dnia, jest kilka miejsc, w których nawet najbardziej sumienni z nas mogą przegapić. Dlatego upewnij się, że czyścisz wnętrze kuchenki mikrofalowej i za nią, wyjmij okruchy z szuflady na toster, wytrzyj wszystkie pokrętła i wyczyść filtry ekspresów do kawy i zmywarki. Utrzymanie idealnej czystości jest łatwym sposobem na ulepszenie kuchni, więc upewnij się, że wyposażenie kuchni jest idealnie czyste.

6. Ramy drzwi i okien

Jednym z ważnych miejsc, o których zapominamy sprzątać w domu, jest rama wokół okien i drzwi. Zatrzymuje ona znaczną ilość pyłu, więc upewnij się, że odkurzasz ją regularnie.

7. Klamki i uchwyty drzwi

Kolejnym miejscem, które często omijamy podczas sprzątania w domu, są gałki i uchwyty na drzwiach, szufladach i szafkach. Podczas wykonywania zwykłego odkurzania należy je zetrzeć. Jeśli masz metalowe uchwyty i gałki, możesz nawet znaleźć na nich odciski palców. Zwróć szczególną uwagę na baterie i uchwyty w kuchni i łazience.

Zobacz też:  Jak zorganizować przechowywanie rzeczy w domu?

8. Grafika, ramki do zdjęć i wyświetlacze

Czy masz kolekcję antyków lub uroczych elementów dekoracyjnych zebranych podczas podróży lub gablotę pełną ulubionych książek? Przesuń palcem po jednej z nich, a dowiesz się, że jest to jedno z miejsc, o których zapomniałeś posprzątać w domu. Rowki na twoich ulubionych bibelotach, ramkach do zdjęć i powierzchniach wystawowych w twoim domu przyciągają dużo kurzu i dlatego powinny być starannie czyszczone.

Pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie antyki i wyświetlacze w domu.

9. Pod umywalkami w łazience i kuchni

Niewiele jest miejsc, które zbierają kurz w domach tak jak te dwa miejsca. Jest to jedno z miejsc, w których możesz przegapić sprzątanie, ponieważ koncentrujesz się na czyszczeniu rzeczywistego zlewu. Ale pamiętaj, aby odkurzyć i wytrzeć obszar pod umywalkami w łazience i kuchni. Istnieje również szansa na rozwój pleśni, więc w kuchni utrzymuj drzwi pod zlewem otwarte, aby trochę je wywietrzyć.

10. Pralki

Podobnie jak zmywarka do naczyń, jest to jedna z rzeczy, o których zapominasz podczas porządków w domu, a naprawdę musisz pamiętać! W przypadku urządzenia, które faktycznie służy do czyszczenia ubrań, pralka z czasem gromadzi sporo brudu. Możesz stworzyć detergent dla majsterkowiczów, używając 2 szklanek octu, 1/4 szklanki wodorowęglanu sody i 1/4 szklanki wody i uruchom cykl prania w najwyższej temperaturze, aby zabić wszystkie pleśnie i bakterie. Pamiętaj, aby wyczyścić również uszczelki z kurzu.
Przeczytaj instrukcje obsługi, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pralkę lub skorzystać z tej poręcznej porady dla majsterkowiczów.

11. Oprawy oświetleniowe, wentylatory i przełączniki

Jednym z innych miejsc, o których zapominasz podczas sprzątania w domu, są oprawy oświetleniowe na suficie i ścianach. Lampy, lampy podłogowe, lampy stołowe i kinkiety to miejsca, w których gromadzi się kurz w domu. Dlatego pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu. Pamiętaj, aby odkurzyć i zetrzeć wentylatory, ponieważ one również zbierają dużo pyłu. Pamiętaj również o częstym czyszczeniu przełączników i tablic rozdzielczych, ponieważ w tym miejscu może osadzać się kurz.

Zobacz też:  Jakie są najlepsze sposoby na odświeżenie wnętrza bez konieczności remontu?

12. Zasłony prysznicowe i akcesoria łazienkowe

Niektóre miejsca, które naprawdę musimy częściej czyścić, to zasłony prysznicowe, uchwyty na szczoteczki do zębów w łazience. Ponieważ są one narażone na wilgoć, pleśń łatwo formuje się w tych miejscach i, dlatego należy je dokładnie wyczyścić. Sprawdź także mydelniczki i wyczyść je.

13. Środki czyszczące

To musi być najbardziej ironiczna pozycja na naszej liście rzeczy i miejsc, o których zapomnisz posprzątać w domu! Ale często zapominamy czyścić mopy, prać ściereczki i sprzęt do czyszczenia. Pamiętaj, aby często wymieniać szczotki, gąbki i ręczniki, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia podczas czyszczenia.

Zobacz także: Dlatego powinieneś ZAWSZE zrobić zdjęcie swojej kuchenki przed podróżą.