jak zwiększyć aktywność fizyczną
Zdrowie

Jak zwiększyć aktywność fizyczną?

Regularna aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie ryzyka chorób przewlekłych, zwiększenie dziennego poziomu energii, a nawet poprawa wydajności pracy.

Zgodnie z zaleceniami ekspertów, przeciętna osoba powinna angażować się w co najmniej 150 minut umiarkowanej do intensywnej aktywności fizycznej, sportu lub ćwiczeń tygodniowo.

Aktywność o umiarkowanej intensywności powinna wyraźnie przyspieszyć oddychanie, na przykład szybki marsz, jazda na rowerze lub przyjazna gra w koszykówkę lub piłkę nożną.

4 nawyki, aby zwiększyć poziom aktywności fizycznej

Podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń powinieneś zauważyć bardziej znaczący wzrost częstości oddechów, co powinno uniemożliwić prowadzenie rozmów podczas ćwiczeń.

Obejmują one trening interwałowy o wysokiej intensywności, sprint i trening siłowy. Oto cztery zalecane nawyki, które można nabrać, aby osiągnąć tygodniowe zalecenie 150 minut aktywności fizycznej:

1. Codziennie korzystaj ze schodów zamiast schodów ruchomych / windy

Na początek zwróć uwagę na wszystkie schody ruchome i windy, z których korzystasz na co dzień, i zlokalizuj schody, które im towarzyszą. Następnie świadomie przełącz się na korzystanie ze schodów podczas dnia! Nie martw się, jeśli przypadkowo wszedłeś na schody ruchome lub d windy, ponieważ możesz zejść na dół i ponownie skorzystać ze schodów. Zwracanie uwagi na te nawyki jest kluczem do zapewnienia postępów. Przekonasz się, że wkrótce chodzenie po schodach będzie twoją drugą naturą!

2. Codziennie rób 10-minutową przerwę na spacery

Poświęcenie tylko 10 minut dziennie energicznemu spacerowi może pomóc w spełnieniu połowy cotygodniowej rekomendacji! Powinieneś planować z wyprzedzeniem, wyznaczając konkretny czas i miejsce na codzienny spacer. Może to być tak proste, jak przejście do ulubionego miejsca na lunch! Śledź swoje postępy każdego dnia, robiąc notatki w telefonie lub kalendarzu. Jeśli zapomniałeś, możesz natychmiast wstać i się przejść, aby to nadrobić!

Zobacz też:  Praca w ogrodzie korzystnie wpływa na zdrowie

3. Codziennie wykonuj 10 000 kroków na monitorze aktywności

W ramach codziennej rutyny określ możliwe możliwości zwiększenia liczby kroków – jeśli uda ci się pokonać 10 000 kroków, przeszedłbyś około 10 km tego dnia! Wspinanie się po schodach, wybranie dłuższej drogi do toalety lub nawet 15-minutowy spacer zamiast autobusu to świetny sposób. Śledzenie aktywności jest obecnie modne i większość smartfonów jest w nie wyposażona. Wystarczy śledzić liczbę kroków w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, aby dowiedzieć się, jak blisko jesteś celu. Szybka wskazówka: możesz ustawić swój monitor aktywności tak, aby ostrzegał Cię o ruchu, jeśli byłeś nieaktywny przez pewien czas. Po otrzymaniu powiadomienia zrób sobie 5-10 minutową przerwę na spacer!

4. Wykonuj co najmniej 25 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności każdego dnia

Aby zaangażować się w codzienny trening, najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem, podobnie jak w przypadku umówionego spotkania. Zdecyduj, kiedy, gdzie i z kim będziesz ćwiczyć, a nawet rodzaj aktywności, którą będziesz wykonywać przed czasem! Dodaj przypomnienie za każdym razem, aby upewnić się, że się pojawisz. Jeśli łatwo się nudzisz, regularnie zmieniaj swoje działania. Możesz jeździć na rowerze, uprawiać jogging, grać w badmintona, a nawet oglądać instruktażowy film z jogi na w Internecie.

Tych nawyków nie można wprowadzić z dnia na dzień, ale można je pielęgnować z czasem i z determinacją.

Zobacz także: Zaskakujące miejsca, o których zapominamy podczas sprzątania domu