Zdrowie

Praca w ogrodzie korzystnie wpływa na zdrowie

Badania z całego świata pokazują, że praca w ogrodzie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Pracę w ogrodzie powinieneś traktować tak, jak lek na receptę, która przepisuje ci lekarz.Jeden ze znanych ogrodników, mówi, że ta praca może dawać człowiekowi wiele dobrego. To, że ogrodnictwo korzystnie wpływa na zdrowie, nie ma wątpliwości. Potwierdzają to wyniki badań na temat z całego świata,

Oto niektóre z pozytywnych efektów pracy w ogrodzie:

  • Wprowadza człowieka w lepszy nastrój
  • Jest dobrym ćwiczeniem fizycznym
  • Zmniejsza ryzyko depresji, lęku i demencji
  • Przyczynia się do poczucia wspólnoty, jakości i radości życia z innymi ludźmi
  • Jest wspaniałą terapią dla zszokowanych umysłów

Wniosek jest jasny. Praca w ogrodzie jest zdrowa! Można by powiedzieć, że ogrodnictwo to dobry lek dla ciała i duszy. Dlatego osoby pracujące w ogrodzie mają zmniejszone ryzyko depresji, lęku lub niechcianego przyrostu masy ciała, jak wykazały badania wielu lekarzy.

Naukowcy, którzy przejrzeli 22 artykuły naukowe z całego świata na temat zdrowia i pracy w ogrodzie wykonali tak zwaną metaanalizę i znaleźli jasne odpowiedzi. Praca w ogrodzie przez 30 minut każdego dnia ma wyraźny wpływ uspokajający i pozytywny na ludzi.

Zobacz także: Zaskakujące miejsca, o których zapominamy podczas sprzątania domu

Dlaczego praca w ogrodzie korzystnie wpływa na zdrowie?

Oprócz psychologicznych korzyści z pracy w ogrodzie, istnieją również oczywiste korzyści fizjologiczne związane z utrzymaniem prawidłowej formy fizycznej. W rzeczywistości pracując w ogrodzie można poćwiczyć i spalić wiele kalorii.

Ile kalorii spalasz w ogrodzie?

Ile kalorii spalasz podczas pracy w ogrodzie, zależy od kilku czynników, takich jak waga, wiek, sprawność fizyczna i masa mięśniowa. Ale ogólna zasada jest taka, że spalasz około 80-130 kalorii w ciągu 20 minut pracy w ogrodzie, co zależy również od intensywności pracy i rodzaju pracy.
• 20 minut kopania łopatą: 90-120 kalorii
• 20 minut koszenia zmotoryzowaną kosiarką: 90-110 kalorii
• 20 minut koszenia zwykłą kosiarką: 100-130 kalorii
• 20 minut cięcia piłą łańcuchową lub ciężkim narzędziem: 100-130 kalorii

Zobacz też:  Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące L4