Moduły na zamówienie

Dlaczego na zamówienie ?

Prestashop oferuje dziesiątki darmowych modułów używanych przez większość sklepów internetowych. Moduły są dostępne w podstawowej wersji instalacyjnej. Dodatkowo oferowane są też moduły płatne. Zatem po co jeszcze tworzyć moduły na zamówienie ? Okazuje się, że każda branża ma swoje specyficzne potrzeby. Każdy handlowiec działa nieco inaczej. Wtedy dobrze jest skorzystać z niestandardowego rozwiązania.

Przyjmujemy zamówienia na wdrożenie nietypowych funkcji lub modyfikacje istniejących. Rozwiązania dedykowane dają nieograniczone możliwości, a co najważniejsze, znacząco ułatwiają codzienną prace. Funkcje na zamówienie przyspieszają składanie zamówień, realizację wysyłek, czy obsługę Klienta. Dlatego faktyczny koszt funkcji dedykowanych nie jest wysoki, bo w dłuższym okresie czasu pozwala sporo zaoszczędzić.

Moduły niestandardowe

Jedną z największych zalet Prestashop jest rozwiązanie modułowe. Sklep składający się z oddzielnych modułów jest bardzo elastyczny. Zamawiając moduł niestandardowy uzyskujemy praktycznie nieograniczone możliwości.

Moduły dedykowane mogą dotyczyć każdej części sklepu. Od strony Klienta najczęściej ułatwiają składanie zamówienia, pomagają w lepszym wyszukiwaniu produktów, czy realizują specyficzne sposoby prezentacji produktu. Zdarzają się też bardzo drobne funkcje, które chcemy zrealizować. Wtedy najczęściej wystarczą modyfikacje istniejących funkcji aby sklep zaczął działać dokładnie tak jak chcemy.

Od strony administracyjnej sklepu również jest wiele miejsc gdzie moduły na zamówienie przychodzą nam z pomocą. Obsługa katalogu produktów, działania masowe, czy automatyzacja procesu zamówień. Niestandardowe zabiegi marketingowe również mogą wymagać funkcji specjalnych.